Jak schudnąć po świętach?

Jak schudnąć do świętach i jak zgubić poświąteczne kilogramy?
Jak schudnąć do świętach i jak zgubić poświąteczne kilogramy?

Kilka dni temu pokazaliśmy Wam suplementy wspierające utratę zbędnych kilogramów ale wiemy, że nie wszyscy chcą stosować suplementy diety w kapsułkach.

W związku z tym co zrobić aby w sposób prosty i jednocześnie skuteczny zgubić poświąteczne kilogramy lub nazwijmy to wprost: aby w końcu raz a dobrze zapanować nad swoją wagą i przestać przybierać tak łatwo na wadze.

Niewątpliwie trochę więcej ciała to tylko efekt wizualny ale warto też wspomnieć, że nadmierne kilogramy przyczyniają się również do rozwoju:

– cukrzycy

– chorób serca i układu krążenia

– nowotworów

– innych chorób cywilizacyjnych

 

Wiele osób z nadwagą słyszy od lekarza, że ma schudnąć ale jak wiadomo nie jest to takie proste!

Jak schudnąć po świętach?

Z pewnością jeśli próbowałaś/eś się odchudzić na własną rękę doskonale wiesz ile potrzeba wysiłku, samozaparcia oraz wyrzeczeń aby wytrzymać na jakiejś diecie. Sposobów jest wiele:  jedni redukują tłuszcz, cukier inni liczą kalorie i stosują diety niskowęglowodanowe ale czy tak naprawdę udało Ci się wytrwać dłużej na jakiejś diecie i czy okazała się ona naprawdę skuteczna?

A jeśli udało Ci się rzeczywiście schudnąć to super ale na jak długo? Czy utracone kilogramy nie wróciły jak bumerang i to w jeszcze większej ilości…

Niestety fakty są takie, że większość osób, która samodzielnie się odchudza nie chudnie, ponieważ każda dieta nawet z pozoru prosta na dłuższą metę okazuje się skomplikowana…

A zatem jak skutecznie schudnąć???

Bardzo prosto… rozwiązaniem jest spożywanie 25-30 gramów błonnika dziennie. Pomaga to zwłaszcza w zgubieniu zbędnych kilogramów w okolicy brzucha.

Badania pokazały również, że codzienne zjedzenie 30g błonnika nie tylko pomaga w chudnięciu ale także obniża ciśnienie krwi oraz poprawia reakcję organizmu na insulinę. Osoby spożywające 30g błonnika dziennie bez ćwiczeń fizycznych zgubiły wagę ale też poprawiły stan swojego zdrowia.

Dlaczego błonnik jest tak skuteczny w odchudzaniu?

Rozwiązanie nie jest tajemnicą – błonnik ma zdolność wiązania wody i pęcznienia. Przechodząc przez układ pokarmowy, pęcznieje w żołądku i dlatego po jego spożyciu czujemy się syci. W rezultacie nie jesteśmy głodni i nie mamy potrzeby aby ciągle coś jeść – a przecież oto nam chodzi!  Jednocześnie błonnik nie daje nam kalorii, ponieważ nie jest trawiony.

Musisz jednak pamiętać, że jeśli zdecydujesz się na spożywanie błonnika to nie możesz zapomnieć o piciu dużej ilości płynów (ok.3 litrów na dobę). W przeciwnym wypadku mogą wystąpić wzdęcia, bóle brzucha lub zaparcia.

 

A oto kilka innych korzyści jakie przynosi regularne spożywanie błonnika:

– pomaga utrzymywać zdrowe jelita

– zmniejsza ryzyko nowotworu jelita grubego

– normalizuje wypróżnienia

– obniża poziom cholesterolu

– pomaga kontrolować poziom cukru we krwi

 

Daj znać czy zaciekawił Cię ten artykuł i mamy nadzieję, że zachęciliśmy Cię do włączenia błonnika do codziennej diety.

 

Polecane produkty: