Sklep: 575 97 67 97, Ania: 609 828 499, Asia 504 305 445  

CZAS NA KAWĘ - WIELKOPOLSKA PALARNIA KAWY

 

Kawa z wielkopolskiej palarnii wysokogatunkowej kawy

Zapraszamy bardzo serdecznie do spróbowania kawy wypalanej na terenie wielkopolski, czyli regionu z którego pochodzimy ;) Proponowana przez nas kawa jest dystrybuowana przez: Adam's Blend (dawniej: Cafe Studio) Wielkopolska Palarnia Wysokogatunkowej Kawy.


Jakie rodzaje kawy możemy Państwu zaproponować:


1. KAWA z gatunku ARABIKA: jest to najbardziej popularny krzew pochodzący z terenów Etiopii i Jemenu uprawiany na wyżynach Brazylii i Kolumbii, Indiach i Afryce równikowej, ale również na Jawie, Sumatrze oraz Karaibach. Kawa Arabika jest najbardziej rozpowszechnionym gatunkiem kawy, który występuje w wielku odmianach i krzyżówkach. Obecnie na rynek swiatowy dostarcza się 80% odmian tej kawy. Arabika ceniona jest za niepowtarzalny smak i aromat. Kawa Arabika w porównaniu do gatunku Robusta posiada niewielką zawartość kofeiny (0,9-1,4%).


2. KAWA z gatunku ROBUSTA: jest to drugi gatunek krzewów kawowych, jest on najbardziej odporny na różnego rodzaju szkodniki i choroby. Kawę tę odkryto dopiero w XIX wieku. Jego naturalnym występowaniem sa obszary wyżynne, równikowe w wilgotnym i gorącym klimacie. Robusta rośnie i owocuje dużo szybciej niż Arabika i jest gatunkiem kawy o dużej zawartości kofeiny (1,8-4%).

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Kawy świeżo palonej w Wielkopolskiej Palarni, a sprzedawanej w Sklepach Bio Zakątek. 


Kategorie

Producenci