Sklep: 575 97 67 97, Ania: 609 828 499, Asia 504 305 445  

Dziedzictwo Kulinarne Europejska Sieć Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego


Europejska Sieć Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego narodziła się w trakcie współpracy szwedzkiego regionu Skanii i Duńskiej wyspy Bornholm, gdzie to politycy z tych regionów wdrażali różne formy współpracy. Zaczęto się zastanawiać w jaki sposób pomóc małym firmom i producentom lokalnej żywności w zwiększaniu współpracy między nimi. Stworzono znak, który umieszczano na lokalnych produktach żywnościowych i pozwolono na używanie tego znaku do celów marketingowych. Działanie to przyczyniło się bezpośrednio do zwiększenia dochodowości oraz współpracy poszczególnych regionów z innymi.

Europejska Sieć Dziedzictwa Kulinarnego ułatwia konsumentom oraz turystom posmakowanie żywności z określonych regionów Europy. Dziedzictwo Kulinarne posiada wspólne logo, specjalne warunki uczestnictwa określone szczegółowo w regulaminie.

Sieć Dziedzictwa Kulinarnego obejmuje zarówno producentów żywności, dostawców surowców, hodowców, ogrodników, rolników, hurtownie, sklepy z żywnością tradycyjną i lokalną jak również restauracje czy kawiarnie. Instytucje wymienione powyżej oferują pod szyldem "białej kucharskiej czapeczki" wysokiej jakości produkty oraz dania charakterystyczne dla danego regionu.

Europejska Sieć Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego działa w 31 regionach 11 państw europejskich dając szerokie możliwości ochrony wyjątkowości kulturowej danego regionu. Z 31 regionów 10 znajduje się w Polsce. Należą do nich województwa: Zachodniopomorskie, Pomorskie, Warmińsko-Mazurskie, Wielkopolskie, Kujawsko-Pomorskie, Mazowieckie, Dolnośląskie, Opolskie, Świętokrzyskie i Małopolskie.

Oficjalna strona internetowa Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego udostępnia informacje o regionach członkowskich oraz informuje o swoich działaniach. http://www.culinary-heritage.com/

 
 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą produktów Dziedzictwa Kulinarnego sprzedawanych w Sklepach Bio Zakątek.

 

 


Kategorie

Producenci