Sklep: 575 97 67 97, Ania: 609 828 499, Asia 504 305 445  

Lista produktów według producenta DARY NATURY

Dary Natury to firma działająca w branży zielarskiej oraz zdrowej żywności. Firma położona jest w południowej części województwa podlaskiego, w powiecie siemiatyckim, w małej, położonej wśród lasów wiosce Koryciny. Rejon wokół firmy charakteryzuje się dużą lesistością oraz zróżnicowaniem terenu. Warunki te sprzyjają występowaniu dużej ilości roślin, które są zbierane jako surowiec zielarski. W tej okolicy od wielu pokoleń istnieje również tradycja zbierania roślin zielarskich ze stanu naturalnego.


Tereny leśne położone wokół zakładu należą do Nadleśnictwa Rudka. Dziewięć leśnictw z tego nadleśnictwa, na terenie których Dary Natury pozyskują surowce zielarskie, zostało objętych certyfikatem ekologicznym, co w sumie stanowi kilkanaście tysięcy hektarów. Dzięki temu działalność, polegająca m.in. na pozyskaniu roślin z natury, nie ma ujemnego wpływu na otaczające  środowisko. O czystości powietrza, gleby oraz pozyskiwanych surowców świadczy bogactwo flory i fauny, jaka występuje obok zakładu, a także sędziwe kilkusetletnie drzewa.


Właśnie z surowców zebranych w tej wyjątkowej okolicy produkowane są wyroby. Obok surowców zebranych ze stanu naturalnego Dary wykorzystują również plony pozyskane z upraw w gospodarstwach ekologicznych. Płody zebrane w gospodarstwach ekologicznych oraz te zebrane ze stanu naturalnego tworzą ich produkty.
Surowce używane w produkcji pochodzą z terenu Nadleśnictwa Rudka i obszarów certyfikowanych oraz z gospodarstw ekologicznych. Podczas zbioru ziół ze stanu naturalnego szczególną uwagę przykłada się do zagadnień ochrony środowiska. Osoby zajmujące się zbiorem są systematycznie szkolone, a ilość pozyskiwanych surowców jest ściśle uzgadniana z władzami Nadleśnictwa. Zbiór roślin zagrożonych ustalany jest z Wojewódzkim Konserwatorem Przyrody.


Zbiorem ziół na potrzeby zakładu zajmuje się około 300 osób. Zioła pozyskiwane są w najbardziej optymalnych dla poszczególnych gatunków okresach. Badania chemiczne pozyskiwanych w tym regionie surowców potwierdzają fakt, że jest to bardzo czysty zakątek naszego kraju i nie stwierdza się tam występowania żadnych zanieczyszczeń środowiska.

Więcej